tel: 777 264 242
lucie@logarte.cz
Žába
 

Mé dítě nekreslí

Nechce vaše dítě v předškolním věku kreslit? Vyhýbá se této činnosti, přestože mu podstrkujete papír, omalovánky a pastelky? Čím více se snažíte, tím více vaše dítě odmítá? A vy, jako zodpovědný rodič, víte, že kreslení (se správným úchopem) je nutná průprava k psaní.

 

Kreslení se možná vyhýbá proto, že jeho grafomotorika není dostatečně rozvinutá. Tato nevyzrálost se může projevit i podobě odkladu školní docházky. Pokud má vaše dítě i logopedické potíže, ty s grafomotorickými úzce souvisejí. Metod a technik jak rozvíjet grafomotoriku je mnoho.

 

Arteterapie se zabývá neproběhlými vývojovými (výtvarnými) stádii. Pokud dítě výtvarně netvoří je důležité nabídnout mu přiměřené prostředky a vést ho tak, aby potřebnými etapami prošlo. Poté dospěje ke kreslení a malování odpovídající současnému věku.

 

Nabízím zkušenost prostřednictvím barvy. Možná u toho váš syn či dcera nadělá více nepořádku a spotřebuje více barev než by se mohlo zdát „nutné“, ale bude malovat či kreslit rád/a sám/sama od sebe.

LogArte CentrUm - klinická logopedie a další obory  Drahobejlova 1413/41, Praha 9 - Libeň  tel: 777 264 242  lucie@logarte.cz  
Copyright © 2014–2024 LogArte CentrUm

Tvorba webových stránek: HOR webdesign
sitemap.xml   gt:0.005   login